Trwa Rok Jubileuszowy o. Pio. Z racji przypadającej w tym roku 50. rocznicy jego śmierci i 100. rocznicy otrzymania stygmatów w następną niedzielę (7 października) w naszej parafii będziemy gościć o. Marka Sochę, kapucyna z Tenczyna. Brat Marek wygłosi kazania przybliżające osobę i dzieło stygmatyka z Pietrelciny, jednego z najbardziej znanych i czczonych dzisiaj świętych z XX wieku, którego grób nawiedza co roku ok. 10 mln wiernych. Po każdej mszy św. odmówimy jeden dziesiątek różańca za dusze bliskich z naszych rodzin w czyśćcu cierpiących. W ten sposób nasza wspólnota dołączy do akcji modlitewnej „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec”.

Święty Stygmatyk zawsze pukał do Serca Maryi, aby otrzymać łaskę, o którą prosił. Doświadczenie orędownictwa Matki Bożej starał się przekazywać wszystkim, którzy stali się jego duchowymi synami i córkami. Szczególną zaś troską modlitewną otaczał dusze czyśćcowe.

Wieczorem 15 lipca 1959 r. św. Ojciec Pio był chory i znajdował się w swojej celi klasztornej, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie i córki duchowe. Przemówił do nich przez megafon:

«Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas…

Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam».

Wspólnie będziemy modlili się za tych, którzy jeszcze nie dostąpili pełnego zjednoczenia z Panem Bogiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w domach i rodzinach.