Międzynarodowe dzieło pomocy „Kościół w Potrzebie” wzywa do uczestnictwa w akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Jak co roku, 18 października dzieci na całym świecie przerwą naukę i będą modlić się o pokój na świecie.
Inicjatywa zrodziła się w 2005 r. w Wenezueli i z roku na rok obejmowała kolejne kraje.

Na wszystkich kontynentach dzieci spotykają się i wspólnie odmawiają różaniec. Modlitwa prowadzona jest na placach, ulicach, w szkołach, przedszkolach, szpitalach, sierocińcach i domach prywatnych. „Tego dnia bądź z nami i módl się z nami o pokój na świecie! Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców” – zachęca organizacja.

Pomysł kampanii modlitewnej powstał w 2005 r. w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

W naszej parafii w ten dzień razem z dziećmi będziemy modlić się o pokój w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

Zapraszamy wszystkie dzieci 18 października na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15.